Hemen Arayın!

+90 216 508 13 01

Sepetli Vinç Özellikleri

Sepetli Vinç Özellikleri

Kullanım şekline ve alanına göre birçok farklı yapılarda karşımıza çıkan sepetli vinçler, genişlikleriyle boyutlarıyla değişkenlik gösterir. Özellikle uzunluk açısından ağırlıklarına göre sıralanabilir. Vincin erişebileceği noktaya kadar metre cinsinden uzunluğu, o vincin kaldırabileceği ağırlık konusunda da bazı standart özelliklere sahiptir.
18 metreden 75 metreye kadar farklı uzunluklardaki bu vinçler, ağırlık taşıma olarak da 3,5 tondan 32 tona kadar kaldırma kuvvetine sahiptir. Bir kamyon aracılığıyla istenilen noktaya giderek çalışmalarını sürdürebilir. Sepetli vinçlerin uzunlukları ve kaldırdıkları ağırlıkları şu şekilde sıralanabilir:
• 18 metre uzunluğunda 3,5 ton
• 27 metre uzunluğunda 7,5 ton
• 30 metre uzunluğunda 10 ton
• 36 metre uzunluğunda 15 ton
• 42 metre uzunluğunda 21 ton
• 57 metre uzunluğunda 26,5 ton
• 75 metre uzunluğunda 32 ton

Sepetli Vinç Nerelerde Kullanılır?

Sepetli vinç kullanımı denildiğinde akla ilk gelen alanlar genellikle inşaat sektörüdür. İnşaat sektörü içinde de farklı alanlarda faaliyet gösterebilir. Hem iş güvenliği hem de işlerin daha hızlı yürütülmesi için avantajlı özelliklere sahip sepetli vinçler şu alanlarda kullanılır:
Yüksek Yapıların Camlarını Temizleme
Cam temizleme, henüz robotlarla ya da farklı teknolojilerle yapılabilecek bir noktada değil. Gökdelenlerin bile camlarını hâlâ insanlar temizler. Cam temizleme bu derece insan gücüne kalmışken güvenlik önlemlerinin de artması gereksinim haline geldi. Kiralık vinç hizmeti ile kiraladığınız sepetli vinçler, cam temizleme alanında sıklıkla kullanılır.

Tadilat İşlemleri

Bir yapının yeniden güçlendirilmesi gibi işlemlerde sepetli vinçlere ihtiyaç duyulur. Boyama, sıvama, tamir ve montaj gibi işlemlerin direkt ulaşılabilecek alanlarda olmaması ve dış cephede olması sepetli vinç kullanımını zorunlu hâle getirir. Tadilat işlemlerinde sıklıkla kullanılır.

Ağırlık Taşıma

İnsanları bir noktaya kadar getirip oradaki faaliyetleri sürdürmenin yanı sıra ağırlık taşıma için de kullanılır. Özellikle inşaatı süren bir yapıda bir ağırlığın belirli bir noktaya gitmesi ya da oradan alınması gibi konularda sepetli vinçler kullanılır. Nakliye ve taşımacılık sektöründe de tercih edilir.

Reklam Panolarının Asılması

Yolda giderken gördüğümüz bilboardların asıldığı yerler genellikle insanların direkt ulaşamayacağı noktalardadır. Bu yüzden sepetli vinçlere ihtiyaç duyulur ve onlar aracılığıyla daha hızlı bir şekilde reklam panoları asılır.

Sepetli Vinç Nasıl Kullanılır?

Oldukça pratik fırsatlar sunan sepetli vinçler, kullanım açısından da kullanıcıların zorlanmayacağı bir yapıdadır. En başta ehliyetli ve tecrübeli bir operatörün olması önemlidir. Mobil kullanım kolaylığı olduğu için kullanıcıları zorlamadan kolay bir şekilde kullanılabilir ve mobil üzerinden birçok işlemi gerçekleştirip kaydedebilir.

Sepetli Vinç Kiralama İçin Tek Adres

Birçok alanda vinç kiralama fırsatı sunan Gökçel Vinç, tek bir yerden ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayacak bir sistem kurmuştur. Bünyemizden kiralayacağınız sepetli vinç ile yaptığınız çalışmalarda sizlerle iletişimde olarak kullandığınız alanlar için en iyi verimi almanızı önceliyoruz.