Hemen Arayın!

+90 216 508 13 01

Mobil Vinç Özellikleri

Mobil Vinç Özellikleri

Hidrolik sisteme sahip, yük kaldırma aralığı oldukça geniş olan ve ekonomik fırsatlar sunan mobil vinçler, oldukça pratik yapılarda oldukları için birçok çalışma alanında faaliyet gösterebilir. Mobil vinçler bir başka araçla taşındıkları için daha çok asfalt gibi zeminlerde çalışmalarda etkili olabilirler.

Özellikle çok ağır nesneleri bir yerden farklı bir yere kaldırabilirler. Kimi zaman araç içindeyken bir platform yardımıyla da bunu gerçekleştirebilirler. Eklenebilir ve çıkartılabilir yapıları olduğu için birçok gereksinim açısından mobil vinçler yeniden düzenlenip faaliyet alanına dahil edilebilirler.

Mobil Vinçler Nerelerde Kullanılır?

Kaldırabildikleri ağırlıklara, taşıdıkları yükün cinsine ve alacakları mesafeye göre çalışma alanları farklılık gösteren mobil vinçler, birçok alanda kullanılabilir. Bunlar arasında şunlar vardır:

  • Yük ve taşımacılık sektöründe
  • Limanlarda, gemiye yük taşımada
  • İnşaat alanlarında daha hızlı ve pratik taşımalar sağlamada
  • Ani kazalarda, hızlıca müdahale edilmesi gereken olaylarda
  • Diğer iş makinaların taşınmasında ve kurulumunda

Mobil Vinç Nasıl Kullanılır?

Çalışmaya başlamadan önce çalışılacak zemin ve alan kontrol edilir. Mobil vincin üç aylık periyodlarla bakımını tamamladığına dair belgelerin olması gerekir. Mobil vincin tipine göre en fazla kaldıracağı yük ve yükseklik için özellikleri kontrol edilir. Mobil vinç kullanımı, operatörün kullandığı alanın güvenli olduğundan emin olarak başlamasıyla gerçekleşir.

Mobil vinç kullanıldığı süre boyunca operatör dışarıdan gelen uyarı seslerine kimden geldiği fark etmeksizin uyar. İş güvenliği ve dışarıdaki canlıların güvenliği açısından titizlikle bir çalışma gerçekleştirir. Çalışılan alanda özellikle gece çalışmalar yürütülüyorsa yeterli ışık olması mobil vinç kullanımı için oldukça önemlidir.

Mobil Vinç Kiralama İçin Doğru Adres

Birçok alanda vinç kiralama fırsatı sunan Gökçel Vinç, tek bir yerden ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayacak bir sistem kurmuştur. Pratik açıdan yürütmek istediğiniz işler için sunduğumuz vinçler arasından size en uygun özelliklere göre mobil vinç kiralayabilirsiniz. Mobil vinç ile gerçekleştireceğiniz çalışmalarda hem pratik hem de ekonomik için etkili sonuçlar yakalamanız için sizinle süreç boyunca iletişimde olacağız.